You are currently viewing 4 ajalikku seinavärvimise soovitust HANSACOLOR´i proffidelt
Foto: Tikkurila

4 ajalikku seinavärvimise soovitust HANSACOLOR´i proffidelt

”Elus peab värvi olema!” – Hansacolor

Kui trükid Google´i otsingumootorisse sisse hansacolor, siis avaneb pilt, mida inimesed Eesti ühest juhtivast värvimüügiga tegelevast ettevõttest tegelikult arvavad.

Numbrid ei valeta. On selge, et viimase kümne tegutsemisaastaga on Hansacolor sügavale oma klientide südametesse pugenud.  

”Väga professionaalne teenindus ja suurepärane hinnatase! Kaup kiirelt käes,” ütleb Kristjan. 

”Sinna poodi võib alati minna kõikide soovidega, mis puudutavad värve ja toonimist. Valikus on ka asju, mida mujalt ei saa,” kirjutab Allan. 

”Väga hea kaubavalik, mõistlikud hinnad ning meeldiv ja kiire teenindus,” lisab Kalle. 

Aga need on vaid mõned arvustused, mida Google reitingu tabelist näha saab.  

Siseviimistlus ja ehitusvärvide eksperdina on Hansacolor oma kümne tegutsemisaasta jooksul aidanud tuhandete inimeste eludesse värvi tuua. Seades oma tegevuses esikohale keskonnasäästlikud tavad ning jätkusuutlikkuse, aitab Hansacolor kaasa rohelisemale ja tervislikumale elukeskkonnale.  

Tänavu tähistab Hansacolor kümnendat juubeliaastat ja kutsub ka sind sellest osa saama!  

Aga enne, kui peomeeleollu sukeldume, soovime sinuga midagi olulist jagada… 

Kuna Hansacolor´i personal tunneb värvimaailma läbi ja lõhki, siis oskab ta oma klientidele asjalikke soovitusi ja professionaalset nõu jagada. Seepärast mõtlesime, et toome selles blogipostituses välja aastate jooksul kogutud tähelepanekud, mille peale inimesed sageli enne seinte värvimist ei oska tulla, aga mis võivad tulemusele hoopis vastupidise efekti anda.  

Vaatame alljärgnevalt nelja enamlevinud nüanssi koos, et saaksid neist õppida. 

hansacolor ja värvipsühholoogia
Hansacolor

Värvipsühholoogia

Erinevate värvipalettide uurimine avab ukse uute võimaluste maailma.”

Kui sul on vaja seinavärvi hakata valima, siis on värvipsühholoogia mõistmine võtmetähtsusega.

Värvid mõjutavad ju meie meeleolu ja emotsioone.

Tähtis teada:

  • Erksamad ja julgemad värvid loovad elava ja energilisema meeleolu, samas kui pehmed ja pastelsed toonid soodustavad rahulikku õhkkonda.
  • Kui eelistad hubast atmosfääri, siis peaksid soojemad toonid valima.
  • Külmad värvid on visuaalselt värskendavad ning muudavad ruumi jahedamaks.

Pea meeles: Õiged värvid tekitavad ideaalse värvikombinatsiooni, mis omakorda loob harmoonilise ja visuaalselt meeldiva keskkonna.

Hansacolor kauplusest leiad muuhulgas ka Tikkurila värvid
Foto: Tikkurila

 

Valgus

Kui valgus ja värv tantsu löövad, hakkavad seinad laulma!”

Ruumi valgustusel ja valgustemperatuuril on oluline mõju, kuidas me värve tajume. Sooja valguse (kollased ja punased valgused) käes võivad värvid veelgi soojematena tunduda, samas kui külm valgus (sinised ja rohelised valgused) võib värvid tuhmimaks muuta.

Tähtis teada:

  • Kui hakkad seinavärvi valima, siis mõtle kõigepealt, millistest akendest valgus ruumi sisse paistab.
  • Kui palju kunstlikku valgust (erinevaid lampe) plaanid ruumi paigutada.

Pea meeles: Looduslik valgus toob värvid kõige tõetruumal viisil esile, samal ajal kui kunstlik valgus võib erinevaid toonivariatsioone luua. Värvide ja valguse koosmõju on õrn tasakaal, mis suudab igas ruumis meeleolu ja atmosfääri muuta.

Hansacolor kauplusest leiad muuhulgas ka Tikkurila seinavärvid
Foto: Tikkurila

Ruumi suurus

”Ruumil peab olema see ekstra boonus, mis paneb sind naeratama, kui uksest sisse astud!”

Kui hakkad kodu, kontori või suvila seinte jaoks värvi valima, siis on oluline arvestada ka ruumi suurust ja kuju. Muidu võib juhtuda, et valid seinavärvi, mis sinu teadmata muudab niigi väikese ruumi veelgi väiksemaks või vastupidi, muudab ruumi hoopis tühjaks ja ebamugavaks.

Tähts teada:

  • Heledad värvid loovad avatust ja avarust, samas kui tumedamad toonid tekitavad hubase ja intiimsema atmosfääri.
  • Tumedaks värvitud seintega toas tekib tunne nagu oleks ruum tavapärasest väiksem.
  • Julgete ja kontrastsete värvide abil saad huvitavaid detaile rõhutada, mahedate toonidega saad tähelepanu puudustelt kõrvale juhtida.

Pea meeles: Õiged värvivalikud loovad hea tunde ja muudavad ruumi visuaalselt meeldivamaks. Oskuslikult valitud värvide abil muutuvad suured ruumid hubasemaks ning väikesed optiliselt avaramaks.

Hansacolor kauplusest leiad muuhulgas ka Tikkurila värvid
Foto: Tikkurila

 

Mööbel 

”Valgus toob esile ilu ja mööbel annab sellele tähenduse.” 

Lõpptulemusena soovid kindlasti, et seinavärv, valitud mööbel ja ülejäänud sisekujunduselemendid omavahelt harmooniliselt kokku sobiksid.  

Tähtis teada: 

  • Kui soovid ruumi sisustada antiikmööbliga, siis sobib seinavärvides kasutada maalähedasi toone, soojasid neutraalseid värve või sügavaid ja rikkaid toone. Need värvid täiendavad antiiksete esemete ajatut võlu.  
  • Teisalt saad minimalistliku mööbli puhul saavutada puhta ja kaasaegse ilme ühevärvilise värvipaletiga. Stiilse ja minimalistliku esteetika saavutamiseks kasuta valgeid, hallikaid ja tuhmimaid toone. See loob ruumis rahuliku ja selge atmosfääri, rõhutades minimalistliku mööbli lihtsat ja elegantset disaini. 

Pea meeles: Värvide kasutamisega saad konkreetseid elemente rõhutada või tasakaalustada, luues harmoonilise atmosfääri, mis toob imehästi mööbli ja sisekujunduse valikud esile. 

 

Hansacolor on missioonil 

Hansacoloris usume, et ekspert saab olla vaid ühel alal. Meie eksperdistaatuse moodustavad kahtlemata värvid. Oleme rõõmsad, kui saame inimestele parimaid värvilahendusi pakkuda ning inspireerida neid oma kodusid ja kontoreid ”lille lööma”.  Jätkame oma missiooni tuua inimeste eludesse värvi ja teeme seda uhkelt koos oma heade partneritega.