TERASSI TÕRVAÕLI

Loe edasi
Loe edasi
Kategooria:

Kirjeldus

Terrassi Tõrvaõli sisaldab linaõli, looduslikku vaiku, kännutõrva ja männitärpentini. Terrassi Tõrvaõli imendub puidu sisse kaitstes seda niiskuse, hallituse ja mustuse eest. Terrassi Tõrvaõli annab puidule kauni läbipaistva ja vett tõrjuva pinna. Sobib heledate puiduliikide (mänd, kuusk, kask ja lehis) viimistlemiseks. Kulu hööveldatud pinnale on 7-10 m2/l.

Kasutuskohad:
Terrassid, välistrepid, aiamööbel, välisuksed,termiliselt töödeldud ja vaakumimmutatud puit

Kasutamisjuhend:
Ei lahjendata. Sega hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal. Doseeri materjali õhukeste kihtidena pintsli või lapiga ja lase imenduda. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 30 minuti pärast pühkima ära. Kanna peale teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 24 tundi. Viimistluskihtide arv on 2-3 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Viimistle puidu otspinnad eriti hoolikalt.Terrassi Tõrvaõli saab toonida Värvipigmentidega. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Kulumise korral kanda uus kiht Terrassi Tõrvaõli kulunud pindadele. Terrassi Tõrvaõli ei sobi lakitud või värvitud pindadele.

Lisainfo

OHUTSKAART

https://amello.ee/wp-content/uploads/2017/08/Terrassi-Tõrvaõli-ohutuskaart-2015.pdf

nõuanne

Puitterrassi viimistlemine

Heledast puidust (mänd, kuusk, kask ja lehis) välistrepid ja terrassid vajavad head kulumiskindlust ja vastupidavust ilmastikumõjudele. Kas sajab vihma, lund või paistab soe suvepäike, puit koos viimistlusega peab sellele vastu pidama. Selleks otstarbeks ongi välja töötatud toode nimega Terrasi Tõrvaõli. Toode on valmistatud looduslike toorainete (linaõli, kännutõrv, looduslik vaik ja männitärpentin) baasil. Terrassi Tõrvaõli on mõeldud kulumiskindlust nõudvatele puitpindadele nagu on seda trepid, terrassid ja aiamööbel. Lisaks kaitseb Terrassi Tõrvaõli puidu pinda niiskuse, hallituse ja mustuse eest.

Amello Terrassi Tõrvaõli sisaldab 20% männitõrva, mis annab puidule väga omapärase ja pruunika väljanägemise säilitades puidule omast struktuuri. Toodet puidule kandes imendub õli puidu sisse ja kuivades enam ei määri. Värskelt viimistletud pind lõhnab mõnda aega suitsuse männitõrva järgi.

Kasutamine
Viimistletava puidu pind peab olema puhas ja kuiv (max niiskus 15%). Looduslikud puiduõlid nõuavad töödeldava pinna head alglihvi. Vanad laki- ja värvikihid eemaldatakse lihvimise teel. Lihvitakse puidusüü suunas ning viimane lihv tuleks teha vähemalt 150 karedusega liivapaberiga.

Ennem Terrassi Tõrvaõli puidule kandmist peab toodet korralikult seagama, et taara põhja settinud tõrv uuesti üles segatud saaks, ja õli toon ühtlane püsiks kogu viimistlemise jooksul. Terrassi Tõrvaõli kantakse puidu pinnale õhukeste kihtidena. 30 minutit peale pinna viimistlemist peab puidult eemaldama üleliigse õli mis enam sisse ei imendu. Teine kiht kantakse puidule minimaalselt 24 tundi peale esimese kihi üleliigsest õlist puhastamise.st. Sõltuvalt puidu kvaliteedist ja kasutustihedusest tuleks töödeldavaid pindu viimistleda 1-3 korda. Suuremat tähelepanu viimistlemisel tuleb osutada puidu otsapindadele.

Terrassi Tõrvaõli on võimalik toonida vastavalt soovile erinevate looduslike värvimuldadega ehk värvipigmentidega. Värvipigmente lisatakse õlile keskmiselt 5%. Toonitud õli kasutamisel tuleb suurt tähelepanu pöörata tootei segamisele kogu viimistluse vältel kuna pigment kipub kergesti anuma põhja sadestuma.

Viimistletud pinnad kuivavad keskmiselt ööpeava. Terrasside ja treppide aktiivset kasutamist võiks siiski vältida ca 1 nädala jooksul peale viimistlemist. Soe ja tuuline ilm kiirendab oluliselt õli kuivamist.

Hooldus
Puitterrassi ei ole vaja hoolduseks lihvida. Vajadusel võib ainult suuremad plekid lihvkäsnaga töödelda. Kulumise korral kanda uus kiht Terrassi Tõrvaõli kulunud pindadele. Iga hooldusõlitamine tugevdab puitu, täidab puidupoore sulgedes tee niiskusele ja mustusele. Hooldusõlitamist saab läbi viia ka ainult kulunud kohtadel (nt. käiguteed). Õlitatud terrass muutub hooldusõlitamiste käigus järjest tugevamaks, vajades paari aasta pärast vähem hoolt kui alguses.