ÕLIVAHA AMELLO

Tootekood: 4033 Kategooria:

Kirjeldus

Õlivaha on linaõli baasil valmistatud toode, mis säilitab uute ja vanade puitpõrandate naturaalse tooni, toob hästi esile puidu tekstuuri. Õlivaha sisaldab karnauba vaha, mis annab puitpinnale siidise läike. Sobib nii heledate puiduliikide kui ka väärispuidust pindade viimistlemiseks. Õli kaitseb hästi kulumise eest ning on niiskuskindel. Lihtne kasutada, baseerub looduslikul toorainel; on ideaalne , et hoida enamik puitpõranda tüüpe suurepäraselt naturaalsetena. Vastupidavama viimistluse saamiseks kasuta eelnevat kruntimist Amello Põrandaõliga. Sobib hästi eluruumide, magamistubade, treppide, mööbli ja siseuste viimistlemiseks. Õlivaha ei sobi saunaruumide, köögi põrandate ja töötasapindade viimistlemiseks.

NÕUANNE

Antiikmööbli viimistlemine

Puhasta pind mustusest ja vajadusel lihvi. Puhastamisel kasuta Amello Puidu puhastusainet. Puhastusainet kasutatakse eelnevalt määrdunud, õlitatud või vahatatud puitpindade puhastamiseks. Kui pind on puhas ja täiesti kuivanud, näed mis olukorras puitpind on ja saad planeerida edaspidist viimistlust.Kui on vaja eemaldada vana lakikiht või pinda täiendavalt ühtlustada, kasuta lihvimist. Lihvi peene lihvpaberiga pind tasaseks. Lihvides on kerge eemaldada kõik pindmine mustus.
Viimistlusmaterjali valik sõltub viimistletavast pinnast. Üks võimalik valik antiikmööblile on Amello Mööblivaha. Antud vaha on ajaloolise retsepti alusel valmistatud vedel vaha. Vaha sisaldab väärtuslikku karnauba vaha ja looduslikku vaiku, mis annavad tugeva ja vastupidava pinna, tuues ühtlasi esile puidu kauni tekstuuri. Kui puitpinda on vaja pinna ühtlustamiseks toonida, siis tooni Mööblivaha Värvipigmentidega. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt viie minuti pärast ära pühkima. Kanna vajadusel teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 5 tundi.Teine võimalik valik antiinmööblile on Linaõlivaha. Antud vaha sobib eelkõige heledast puidust vanale mööblile. Linaõlivaha on mesilasvaha sisaldav tahke vaha ning tema viskoossus võimaldab teda kergelt pinnale kanda. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt ühe tunni pärast ära pühkima. Viimistluskihtide arv on 1-2.Pärast puitpinna lõplikku kuivamist tuleb nii Mööbivahaga kui Linaõlivahaga viimistletud pinda poleerida kuiva puuvillase lapiga. Nii saame puidule anda läike ja mõnusalt siidise pinna.
Kui viimistled tööpinda (laud, tool) siis kasuta selleks Amello Tööpinna õli. Antud õli annab hea kaitse niiskuse ja kulumise vastu.Kanna õhuke kiht Tööpinna õli puitpinnale pintsli või lapi abil. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 30 minuti pärast pühkima ära. Kanna peale teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 8 tundi. Viimistluskihtide arv on 2-4.
Viimistlemisel tuleb arvestada õli mõjuga viimistletavale puidule – viimistletud pind on hiljem üldjuhul tunduvalt tumedam kui ta oli algselt viimistlemata. Uus hele puit (kuusk, mänd) läheb jälle peale viimistlemist mõnevõrra kollakamaks. Kui on soov puitpinda peitsida, peab seda tegema enne õlitamist.

Täispuidust pindade viimistlemine sisetingimustes

Kanna Linaõli puitpinnale pintsli või lapiga. Lase õlil imenduda puidu sisse nii palju kui puit imab. Õlita samuti puitpinna alumist poolt. Eemalda hiljemalt ühe tunni möödudes üleliigne õlikiht. Korda protseduuri 1-2 korda. Nii saadakse küllastatud puit, mis ei ime endasse enam midagi muud. Lihvimine on õlitamisel väga tähtis. Tee enne iga järgmise õlikihi panemist vahelihv. Õli toimel puit pundub ja tõstab puusüüd üles. Kui jätta pind lihvimata, siis tundub see kare.

Kui soovid läikivamat ja tugevamat pinda kasuta Õlivaha. Võrreldes Linaõliga annab Õlivaha puitpinnale parema niiskuskindluse ja tugevuse.

Kui viimistled tööpinda (laud, tool, köögi töötasapind), siis kasuta selleks Tööpinna õli. Antud õli annab hea kaitse niiskuse ja kulumise vastu.

Täispuidust pindade hooldus

Õlitatud pind puhastatakse nõrga pesuainega ja veega. Õlitamist tuleb aeg-ajalt uuesti teostada. Õli kantakse pintsli või lapiga uuesti õhukese kihina puitpinnale, lastakse imbuda ning eemaldatakse imbumata kiht.

Vahatatud pind puhastatakse nõrga pesuainega ja veega. Vahatatud pind nõuab uuesti viimistlemist, kuid harvemini kui ainult õliga töödeldud pind. Õlivaha kantakse õhukese kihina pinnale, eemaldatakse imbumata kiht ja lüüakse järgmisel päeval läikima. Kui vahatatud pind on muutunud tuhmiks ja kuivaks, siis on mõistlik kasutada ainult hooldusõlitamist. Kasuta selleks toodet Karnauba vesivaha.

Kui Tööpinna õliga viimistletud pind muutub kuivaks ja matiks, siis viimistle pind uuesti sama õliga.

Lisainfo

Kasutuskohad

Puitpõrandad, trepid, mööbel, siseuksed

Kasutusjuhend

Enne kasutamist korralikult segada. Tee kindlaks, et puitpind oleks puhas, kuiv ning lihvpaberiga korralikult töödeldud. Kanna Õlivaha puhtale pinnale, kus eelnev viimistlus on eemaldatud. Õlivaha on soovitav kanda ka eelnevalt Amello Põrandaõliga krunditud pinnale. Kui puitpinda on plaanis toonida, siis tooni Õlivaha Värvipigmentidega, lisades viimast keskmiselt 5 %. Toonitud Õlivaha tuleb korralikult segada enne töö algust ning ka töötamise ajal, sest Värvipigmendil on omadus sadestuda taara põhja. Kanna õhuke kiht Õlivaha puitpinnale pintsli või lapi abil. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 30 minuti pärast ära pühkima. Kanna peale teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 12-15 tundi. Viimistluskihtide arv on 2-3 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Pärast puitpinna lõplikku kuivamist poleeri pind kuiva puuvillase lapiga. Nii saame põrandale pehmelt siidise läike. Kulu: 12-15 m2 liitri kohta.

Koostis

Kuumtöödeldud linaõli, tungõli, apelsini tärpentin, looduslik vaik, karnauba vaha.

ohutus

Hoida lastele kättesaamatus kohas
Kanda kaitsekindaid
Vältida sattumist keskkonda

kaubamärk

Amello Grupp OÜ

Ohutuskaart

Lae alla